Mobirise

Siwy

Piękny wałach, który odnalazł miłość i oparcie w człowieku.

Siwy jest wałachem, który przyjechał do naszej fundacji w 2023 roku. Był koniem sportowym, lecz doznał kontuzji ścięgna, która uniemożliwiła mu skoki, przez co właścicielka zdecydowała się go sprzedać. Miał do nas trafić zadbany, prosto od właścicielki z ładnej stajni.

Realia okazały się jednak inne- prawdopodobnie już od jakiegoś czasu przebywał w transporcie. Przyjechał wycieńczony, chudy, z dużymi ranami na pęcinach (był wiązany- podobno z powodu złego zachowania, ale ciężko nam w to uwierzyć).

Duże, krwawiące rany leczyliśmy przez ponad 3 miesiące. Powoli go odkarmialiśmy, aby w zdrowy sposób z powrotem nabrał masy.
Siwy był pobudzony, nerwowy, szukał oparcia w człowieku. Przed transportem miał bardzo dobre warunki i nie rozumiał, czemu go tak potraktowano. Przykre jest to, że po wieloletniej współpracy z powodu kontuzji koń poszedł w odstawkę, a właścicielka się nawet nie zainteresowała jego losem. Przeważnie takie konie trafiają do transportu, bo koszty leczenia są wysokie. Na szczęście znajdują się fundacje takie jak nasza, które je odkupują i o nie dbają. 

Po przyjeździe zaczęliśmy również szukać dla naszego Golden Boya (takie miano zyskał w stajni) opiekuna, który byłby gotowy na współpracę ze sportowym koniem po przejściach. Na szczęście Pani Ola podjęła się tego wyzwania i aktualnie tworzy z Siwym piękną parę. Siwy jest znowu zadbanym koniem, który świetnie jeździ i jest traktowany z troską i miłością, której tak potrzebował.

Wpłać przelewem tradycyjnym 

Dokonaj wpłaty na nasz numer rachunku: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
dla: Fundacja z miłości do zwierząt

Dołącz do zrzutki

Wspieraj podopiecznych naszej Fundacji regularnie lub jednorazowo na dedykowanej zrzutce

Aby być nabieżąco odwiedź i polub nasze profile w mediach społecznościowych.

Odwiedź profil naszej siedziby i głównego projektu. Zobacz co dzieje się u naszych zwierząt i badź na bieżąco - Zapraszamy!!!

Wspomóż nasze zwierzęta!

Prosimy o dokonanie przelewu na konto BNP:
23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
z dopiskiem w tytule: „NA CELE STATUTOWE”

Best AI Website Creator