Mobirise

Serenity

Piękna klacz, o której życie walczyliśmy ze wszystkich sił.

Serenity to córka uratowanej przez nas w 2022 roku ciężarnej Saszki. Niestety jej mama, zanim do nas przyjechała, przebywała w transporcie, gdzie była karmiona bezwartościową karmą, byle tylko tyć, co odbiło się na zdrowiu źrebaczka, który urodził się jako wcześniak.

Serenity przyszła na świat podczas jednej z marcowych nocy, co na szczęście szybko dostrzegła Pani Ania podczas jednego z jej stajennych obchodów. Niestety źrebak nie miał odruchu ssania, czy też połykania, co jest bardzo niebezpieczne i może skończyć się śmiercią młodego konia. Pani Ania niezwłocznie ściągnęła do stajni zaprzyjaźnione osoby oraz weterynarza, aby walczyć o życie Serenity. Dla małej każda godzina była wówczas na wagę złota.

Zaczęły się poszukiwania odpowiednich butelek i smoczków do karmienia (co w nocy jest bardzo trudne). Przez całą noc na zmianę wszyscy przy niej czuwali i dzielnie się nią opiekowali. W trzecim dniu mała zaczęła w końcu sama pić, co było niezwykłym sukcesem. Przez pierwsze tygodnie życia Serenity była objęta szczególną troską i opieką, dzięki czemu ta kruszynka z każdym dniem nabierała coraz więcej siły.  

Obecnie Serenity to piękna, wielka klacz, po której nie widać, ile przeszła i że jej życie było niegdyś tak zagrożone. Odnalazła ona również w naszej ostoi kochającą opiekunkę- Michalinę, która wraz z mamą dba o Serenitę odkąd była źrebaczkiem. 

Wpłać przelewem tradycyjnym 

Dokonaj wpłaty na nasz numer rachunku: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
dla: Fundacja z miłości do zwierząt

Dołącz do zrzutki

Wspieraj podopiecznych naszej Fundacji regularnie lub jednorazowo na dedykowanej zrzutce

Aby być nabieżąco odwiedź i polub nasze profile w mediach społecznościowych.

Odwiedź profil naszej siedziby i głównego projektu. Zobacz co dzieje się u naszych zwierząt i badź na bieżąco - Zapraszamy!!!

Wspomóż nasze zwierzęta!

Prosimy o dokonanie przelewu na konto BNP:
23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
z dopiskiem w tytule: „NA CELE STATUTOWE”

Offline Website Builder