Mobirise

Sasza

Piękna i silna klacz, która dostała szansę na długie i spokojne życie.

Saszę uratowaliśmy w marcu 2022 roku. Była ona wówczas w 10 miesiącu ciąży, a po porodzie miała trafić do transportu wraz ze swoim źrebakiem, gdy tylko nabrałby masy. Na szczęście kobyła trafiła do nas. Sasza po przyjeździe była bardzo zaniedbana. W trakcie ciąży była karmiona bezwartościową karmą, byle tylko tyć, co niestety poważnie odbiło się na zdrowiu źrebaczka, który urodził się jako wcześniak z brakiem odruchu ssania.

Kopyta Saszy po przyjeździe również były w fatalnym stanie, a klacz nie dawała sobie nic przy nich robić. Wiosną 2023 roku dzięki wpłacie pani Ewy zrobiliśmy diagnozę weterynaryjną. Po oględzinach pod wpływem środków uspokajających (ze względu na lęk) okazało się, że Sasza ma raka kopyta - z amortyzującej i twardej strzałki zrobiła się galaretowana narośl, która bardzo ją bolała. Wiedzieliśmy, że będzie potrzebny zabieg chirurgiczny, aby pomóc Saszce.

Na szczęście Saszka znalazła troskliwą, kochającą opiekunkę . Zaadoptowała ją Pani Dorota - lekarka i wielki przyjaciel naszej fundacji. Razem z jej mężem oraz z naszym weterynarzem - profesorem Okólskim zorganizowaliśmy polowy szpital. Sasza została poddana zabiegowi w uśpieniu z udziałem anestezjologa, weterynarza oraz kowalki - zakażona tkanka została usunięta.

Obecnie kopyto nie jest w pełni zdrowe, ale komórki rakotwórcze nie nawracają. Saszka dostaje specjalne suplementy i witaminy, aby narastające kopyto było zdrowe. Wciąż ma lęk przed zabiegami kowalskimi, więc są wykonywane w znieczuleniu 

Dzięki naszej Fundacji Sasza znalazła kochającą opiekunkę, która z naszą pomocą troszczy się o jej zdrowie każdego dnia.

Wpłać przelewem tradycyjnym 

Dokonaj wpłaty na nasz numer rachunku: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
dla: Fundacja z miłości do zwierząt

Dołącz do zrzutki

Wspieraj podopiecznych naszej Fundacji regularnie lub jednorazowo na dedykowanej zrzutce

Aby być nabieżąco odwiedź i polub nasze profile w mediach społecznościowych.

Odwiedź profil naszej siedziby i głównego projektu. Zobacz co dzieje się u naszych zwierząt i badź na bieżąco - Zapraszamy!!!

Wspomóż nasze zwierzęta!

Prosimy o dokonanie przelewu na konto BNP:
23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
z dopiskiem w tytule: „NA CELE STATUTOWE”

Free AI Website Maker