Mobirise

Puszek

Ogierek, który dostał od losu drugą szansę i szuka przyjaciela na całe życie. 

Puszek to ogierek, który jest z nami od listopada 2022 roku. Trafił do nas od handlarza, w fatalnym stanie: był słaby, dusił się, nie mógł oddychać, nie chciał jeść. Weterynarz zdiagnozował u niego ropne zapalenie górnych dróg oddechowych oraz węzłów chłonnych, które na skutek braku leczenia zainfekowało również skórę na pysku tworząc bolesne ropiejące owrzodzenia. Natychmiast podjęliśmy leczenie antybiotykami oraz zewnętrznie odpowiednimi preparatami. Ogierek został odizolowany od reszty koni oraz objęty opieką. W międzyczasie zadbaliśmy również o jego kopyta, sierść i ogon, który po przyjeździe był w opłakanym stanie.

Nie było to łatwe, ponieważ Puszek najwyraźniej ma za sobą ciężką przeszłość. Bał się mężczyzn, paniką reagował na podniesioną rękę, co sugerowało, że u poprzednich właścicieli był bity.

Puszek przeszedł długą drogę i dzięki naszej pomocy jest już w pełni zdrowy, jednak cały czas musimy uważać, ponieważ jego organizm jest osłabiony po ciężkiej chorobie. Podajemy mu regularnie suplementy i witaminy oraz co jakiś czas dostaje kroplówki, aby infekcja nie powróciła. 

Obecnie Puszek jest pięknym ogierkiem, który od tamtego czasu przeszedł kolosalną metamorfozę zarówno fizyczną jak i psychiczną. Jego strach do ludzi jeszcze w pełni nie minął, ale poczyniliśmy już duże postępy i jesteśmy na dobrej drodze, żeby go przezwyciężyć. Aktualnie stopniowo pracujemy z Puszkiem nad budową zaufania, które jest potrzebne, aby w przyszłości mógł jeździć wraz z innymi kucykami. 

Dla Puszka poszukujemy cierpliwego opiekuna, który poświęcając swój czas ogierkowi   pokaże mu piękno relacji z człowiekiem.

Wpłać przelewem tradycyjnym 

Dokonaj wpłaty z dopiskiem PUSZEK na nasz numer rachunku: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
dla: Fundacja z miłości do zwierząt

Dołącz do zrzutki

Wspieraj Puszka i innych podopiecznych naszej Fundacji regularnie lub jednorazowo na dedykowanej zrzutce

Aby być nabieżąco odwiedź i polub nasze profile w mediach społecznościowych.

Odwiedź profil naszej siedziby i głównego projektu. Zobacz co dzieje się u naszych zwierząt i badź na bieżąco - Zapraszamy!!!

Wspomóż nasze zwierzęta!

Prosimy o dokonanie przelewu na konto BNP:
23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
z dopiskiem w tytule: „NA CELE STATUTOWE”

Website Building Software