Mobirise

Nonek

Bardzo wrażliwy i spokojny wałach, który odnalazł miłość.

O Nonku dowiedzieliśmy się wiosną 2023 roku. Musieliśmy bardzo szybko podjąć decyzję o jego adopcji, gdyż znajdował się już wówczas w transporcie na rzeź. Po przyjeździe wałach był w bardzo złym stanie: miał problemy z równowagą i był wychudzony. Nonek dostał własny padok z boksem i został odseparowany od reszty koni, gdyż nie wiedzieliśmy co jest przyczyną jego złego stanu zdrowia.

Po oględzinach naszego weterynarza - profesora Okólskiego zaczęliśmy wstępne leczenie: został odrobaczony, podaliśmy mu kroplówki, zastrzyki przeciwzapalne oraz stopniowo wzbogaciliśmy jego dietę. Po miesiącu odbyła się specjalistyczna wizyta ortopedy oraz lekarza chorób zakaźnych. Okazało się, że Nonek ma uszkodzony kręg szyjny, co było przyczyną jego problemów z koordynacją. Przeprowadziliśmy długotrwałą sterydową kurację przeciwzapalną oraz zaczęliśmy specjalną suplementację mającą na celu obudowanie uszkodzonego kręgu mięśniami. 

W międzyczasie Nonek znalazł kochające mamy adopcyjne: Kingę wraz z mamą. Razem zaczęliśmy stopniowo przywracać go do odpowiedniej formy. Aktualnie Pani Ania wraz z Kingą w ramach rehabilitacji konia przeprowadzają z nim lekkie treningi, na które pozwala jego stan zdrowia. Nonek nigdy nie będzie w stanie skakać lub jeździć sportowo, ale już teraz widzimy jaką ogromną metamorfozę przeszedł dzięki odpowiedniej opiece i miłości jaką został obdarzony.

Wpłać przelewem tradycyjnym 

Dokonaj wpłaty na nasz numer rachunku: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
dla: Fundacja z miłości do zwierząt

Dołącz do zrzutki

Wspieraj podopiecznych naszej Fundacji regularnie lub jednorazowo na dedykowanej zrzutce

Aby być nabieżąco odwiedź i polub nasze profile w mediach społecznościowych.

Odwiedź profil naszej siedziby i głównego projektu. Zobacz co dzieje się u naszych zwierząt i badź na bieżąco - Zapraszamy!!!

Wspomóż nasze zwierzęta!

Prosimy o dokonanie przelewu na konto BNP:
23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
z dopiskiem w tytule: „NA CELE STATUTOWE”

HTML Builder