Mobirise

Mela

Znerwicowana klacz, która odnalazła oparcie w człowieku.

Mela trafiła do nas w czerwcu 2023. Przyjechała od złego gospodarza, który usilnie chciał, aby ciągnęła bryczkę. Mela jest nerwowym konikiem polskim pomieszanym prawdopodobnie z arabem, w związku z tym absolutnie nie akceptowała ciągnięcia za sobą wozu.

Przywieźli ją ze sznurem na szyi, gdyż była wówczas tak znerwicowana, że nie dawała nikomu dojść do głowy w celu założenia kantara. Okazało się to ogromnym wyzwaniem. Mela była tak bojaźliwa i przerażona, że momentami stawała się wręcz agresywna. Musieliśmy z nią wolno, delikatnie pracować i stopniowo ośmielać, aby zaakceptowała dłonie człowieka i zaczęła z nim współpracować.

Mela była również bardzo wychudzona. Do takiego stanu prawdopodobnie doprowadziła ją nerwica, która nie pozwalała jej się spokojnie paść na łące. Żyła w ciągłej obawie, że ktoś zrobi jej krzywdę, przez co była bardzo drażliwa. Na szczęście dzięki odpowiedniej diecie i spokojnemu wypasowi wśród innych koników Mela nabrała już odpowiedniej wagi. 

W naszej ostoi Mela stała się mniej płochliwa i odnalazła cudowną mamę adopcyjną- Panią Kasię, która regularnie ją odwiedza. Dzięki ich współpracy Mela stopniowo oswaja się z jazdą pod siodłem w przyjaznej atmosferze. Poświęcony czas i mnóstwo sumiennej pracy Pani Kasi nad klaczą dają wspaniałe efekty! Gołym okiem widać miłość, która połączyła Melę z jej nową opiekunką.

Wpłać przelewem tradycyjnym 

Dokonaj wpłaty na nasz numer rachunku: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
dla: Fundacja z miłości do zwierząt

Dołącz do zrzutki

Wspieraj podopiecznych naszej Fundacji regularnie lub jednorazowo na dedykowanej zrzutce

Aby być nabieżąco odwiedź i polub nasze profile w mediach społecznościowych.

Odwiedź profil naszej siedziby i głównego projektu. Zobacz co dzieje się u naszych zwierząt i badź na bieżąco - Zapraszamy!!!

Wspomóż nasze zwierzęta!

Prosimy o dokonanie przelewu na konto BNP:
23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
z dopiskiem w tytule: „NA CELE STATUTOWE”

Mobirise.com