Mobirise

Kupryt

Kochany wałach uratowany przed transportem.

Kupryt jest pięknym wałachem, który trafił do naszej Fundacji w 2023 roku. Bardzo długo przebywał w nieodpowiednim transporcie, przez co miał liczne rany cięte i kłute na ciele. Przyjechał prawdopodobnie zza granicy, przez co był również wychudzony i wycieńczony podróżą.

Kupryt źle zniósł transport również psychicznie, w nowym miejscu miał problemy z akceptacją i uspokojeniem się. Na początku w trakcie jazdy rzucał głową, denerwował się i zatrzymywał. Taki koń wymaga wiele pracy i doświadczenia, którego nie posiadał prawdopodobnie jego wcześniejszy właściciel. Niestety, zamiast z nim pracować zdecydował się on na jego sprzedaż do handlarza. Jest to niezwykle przedmiotowe traktowanie zwierzęcia, które powinno być dla nas członkiem rodziny, a nie maszyną do jazdy. 

Na szczęście dzięki właściwej opiece i ujeżdżeniu przez Panią Anię Kupryt nabrał zaufania i otworzył się również na innych jeźdźców. Widać już znaczną poprawę i teraz dzięki jazdom może wspomagać utrzymanie innych fundacyjnych przyjaciół, którzy potrzebują wsparcia z powodu wieku lub choroby.

Wpłać przelewem tradycyjnym 

Dokonaj wpłaty z dopiskiem KUPRYT na nasz numer rachunku: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
dla: Fundacja z miłości do zwierząt

Dołącz do zrzutki

Wspieraj Kupryta i innych podopiecznych naszej Fundacji regularnie lub jednorazowo na dedykowanej zrzutce

Aby być nabieżąco odwiedź i polub nasze profile w mediach społecznościowych.

Odwiedź profil naszej siedziby i głównego projektu. Zobacz co dzieje się u naszych zwierząt i badź na bieżąco - Zapraszamy!!!

Wspomóż nasze zwierzęta!

Prosimy o dokonanie przelewu na konto BNP:
23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
z dopiskiem w tytule: „NA CELE STATUTOWE”

Mobirise