Mobirise

Białogrzywa

Spokojna i wrażliwa klacz, która odnalazła oddaną przyjaciółkę. 

Białogrzywa przebywa w fundacji 4 lata, udało się nam ją uchronić przed transportem. Przyjechała w poważnym stanie : miała ochwat i liczne zmiany skórne (grzybiczo- lipcówkowe).

Po przyjeździe zostało wykonane prześwietlenie części kostnej kopyt Białej, aby kowal pod nadzorem weterynarza mógł rozpocząć długotrwały proces leczenia i specjalnego strugania kopyt. Po około pół roku Biała mogła ponownie zacząć chodzić bez odczuwania bólu. Mimo to nie mogła zostać wcielona do normalnych jazd, gdyż na początku mogła chodzić jedynie po miękkim podłożu. Twarde i nierówne podłoża wciąż mogły powodować u niej dyskomfort.

Na szczęście na naszej drodze pojawiła się Pani Joanna, która postanowiła podjąć się opieki nad Białogrzywą. Biała zyskała kochającą i troszczącą się o nią mamę adopcyjną.

Białogrzywa wciąż ma problemy skórne, gdyż nie da się ich w pełni pozbyć i niestety mogą się ponawiać. Wystarczy małe skaleczenie lub ugryzienie muchy, a infekcja skórna się odnawia.
Wraz z Panią Joanną staramy się temu zapobiegać poprzez: podawanie witamin i ziół, smarowanie specjalnymi maściami, częstą zmianę derek oraz dbanie o grzywę i ogon. Pilnujemy również diety Białogrzywej, aby pasza nie spowodowała wystąpienia stanu zapalnego i ponowienia ochwatu, który może być dla konia śmiertelny.

Białogrzywa jest pod stałą opieką kowala, aby kontrolować narastanie jej kopyt. Aktualnie Biała cieszy się dobrym zdrowiem, natomiast trzeba stale pamiętać, iż jest to koń po poważnym stadium ochwatu i musi pozostać pod specjalnym nadzorem. 

Cieszymy się, że dzięki naszej fundacji Biała wyzdrowiała i znalazła kochającą mamę adopcyjną, która wraz z nami troszczy się o jej dobro.

Wpłać przelewem tradycyjnym 

Dokonaj wpłaty na nasz numer rachunku: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
dla: Fundacja z miłości do zwierząt

Dołącz do zrzutki

Wspieraj podopiecznych naszej Fundacji regularnie lub jednorazowo na dedykowanej zrzutce

Aby być nabieżąco odwiedź i polub nasze profile w mediach społecznościowych.

Odwiedź profil naszej siedziby i głównego projektu. Zobacz co dzieje się u naszych zwierząt i badź na bieżąco - Zapraszamy!!!

Wspomóż nasze zwierzęta!

Prosimy o dokonanie przelewu na konto BNP:
23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
z dopiskiem w tytule: „NA CELE STATUTOWE”

HTML Website Generator