Lalka

Łagodna i wrażliwa emerytka do adopcji stacjonarnej i wirtualnej

Dziś chcemy przedstawić Wam nową mieszkankę naszej ostoi – 22- letnią klacz – Lalkę. Nie ma za sobą tak dramatycznej historii, jak inne uratowane przez nas konie. Lalka nie trafiła nigdy do handlarza, nie jechała już w wozie do rzeźni, ale jest u nas z tego samego powodu – by uniknąć straszliwego losu.

Właściciel Lalki to wspaniały człowiek – rolnik i miłośnik koni. Lalka spędziła 22 lata swojego życia swobodnie spacerując po pastwiskach w swoim stadzie. Pracować ciężko nigdy nie musiała, ale nauczyła się chodzić pod siodłem, jako, że to pojętna i szlachetnie urodzona „dziewczyna”.

Urodziła kilkoro bardzo udanych źrebiąt, które odziedziczyły po matce urodę i łagodny charakter, dzięki czemu są teraz wspaniałymi wierzchowcami.

I wydawałoby się, że nie ma powodu, by ta idylla się skończyła. Niestety – podkrakowskie wsie coraz bardziej się urbanizują. Mało urodzajne tereny, do niedawna chętnie oddawane pod pastwiska, są wykupywane przez deweloperów pod zabudowę mieszkaniową, a rolnikom wypowiadana jest dzierżawa. I to właśnie spotkało właściciela Lalki. Straciwszy pastwiska, został zmuszony do sprzedaży swojego stada, a niestety na 22 letnią klacz, jest tylko jeden kupiec …

Na szczęście jej opiekun wiedział o naszej fundacji i zwrócił się z prośbą o przygarnięcie klaczy seniorki – a my widząc, jak z miłością opowiada o swojej ulubienicy – nie mogliśmy po prostu odmówić.

Lalka początkowo była bardzo osowiała i zalękniona – tęskniła widać do właściciela, z którym była bardzo zżyta. Na szczęście odnalazła się w stadzie z Legionem i Limerykiem i teraz odwdzięcza się za opiekę swoją czułością i łagodnością, która z niej wręcz emanuje.

Żeby być całkiem szczerym, ma również swoje słabości … bywa nieco wścibska. Gdy podejdziecie do padoku pierwsza przyjdzie sprawdzić, co się dzieje i czy czasem, nie macie czegoś dobrego do rozdania. A sprawdzać kieszenie nauczyła się bardzo szybko!

Lalka nie może ciężko pracować ze względu na wiek, natomiast jest wspaniałym koniem do spacerów, a jej łagodny charakter już czyni cuda. Pomogła wrócić do jazdy pani, która po kontuzji doznanej 20 lat wcześniej, nie odważyła się dosiąść konia. Gdy poznacie Lalkę – sami przekonacie się dlaczego właśnie tej klaczy zaufała.

Nasza nowa podopieczna, jak wiele innych bardzo liczy na Wasze serce. Nowy koń, to stały, miesięczny koszt dla naszej Fundacji, dlatego szukamy dla Lalki wirtualnych i stacjonarnych opiekunów. Lalkę można odwiedzać u nas każdego dnia, jest wspaniałym koniem do towarzystwa, ma do przekazania dużo spokoju i dobrej energii.  

Wpłać przelewem tradycyjnym 

Dokonaj wpłaty z dopiskiem LALKA na nasz numer rachunku: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
dla: Fundacja z miłości do zwierząt

Dołącz do zrzutki

Wspieraj Lalkę regularnie lub jednorazowo na zrzutce

Aby być nabieżąco odwiedź i polub nasze profile w mediach społecznościowych.

Odwiedź profil naszej siedziby i głównego projektu. Zobacz co dzieje się u naszych zwierząt i badź na bieżąco - Zapraszamy!!!

Wspomóż nasze zwierzęta!

Prosimy o dokonanie przelewu 
na konto BNP:
23 1600 1462 1893 6523 9000 0001
z dopiskiem w tytule: „NA CELE STATUTOWE”